10 zásad každého milionáře – část druhá


V první části našeho seriálu jsme si pověděli především o vztahu milionářů k lidem. Dnes se podíváme na další pětici zásad, která jsou všem milionářům vlastní – čtěte!

  1. Milionáři spoléhají na komunikační systémy

Je to zajímavý paradox. Ač je komunikace pro úspěšné podnikání naprosto zásadní záležitostí, mnoho podnikatelů příliš jasnými komunikačními schopnostmi nedisponuje. Milionáři proto spoléhají na jedno – na moderní komunikační systémy.

  1. Milionáři očekávají přímou komunikaci

Každý den má jen 24 hodin. Pokud má milionář opravdu vše stíhat, nemůže každou informaci zdlouhavě vyhledávat na internetu; jednoduše se přímo zeptá toho, kdo dané problematice rozumí, popř. tím někoho pověří. Být milionářem znamená znát cenu svého času – přímou a jasnou komunikaci proto tito lidé očekávají i od svých podřízených.

  1. Milionáři vědí, co chtějí

Pro milionáře jsou mimořádně důležité zdroje. A tím nejdůležitějším zdrojem jsou informace. Informace, důležité pro další rozvoj společnosti, informace o trhu, informace o konkurenci. Bohatí lidé ví, co potřebují – a neváhají si za tím jít.

  1. Milionáři se rozhodují dle informací a doporučení

Milionáři se svým majetkem nehazardují. Při důležitých rozhodnutích se řídí především informacemi – suchými daty, čísly. Zároveň ale nedají dopustit ještě na jednu zásadní věc – doporučení. Doporučení vycházejí z příběhů, zahrnují lidský faktor. A byznys se ve svém důsledku dělá pro lidi.

  1. Milionáři jsou proaktivní ve své transparenci

Mnoho milionářů je obviňováno z nekalých praktik, z ovlivňování politiků ve prospěch svých zájmů a z podobných činností. Většina milionářů se těmto obviněním snaží předejít maximální transparentností – a nejen, že zveřejňují toky na svých kontech a ve svých společnostech, ale aktivně komunikují s médii, aby se vyhnuli nedorozumění.


TOPlist