10 zásad každého milionáře – část první


Co všechny milionáře – mimo ohromné finanční částky na účtě – spojuje? Podobné myšlenkové postupy, vyznávání podobných život postojů a principů. Přečtěte si v první části našeho seriálu pět zásad, které jsou vlastní každému milionáři!

  1. Milionáři jsou oddaní jednoduché myšlence

Spravovat obrovský majetek a nadnárodní společnosti nejde bez toho, aniž by milionáři měli jasnou vizi – vizi, která je pohání za určitým cílem. Bill Gates chtěl každému Američanovi umožnit vlastnit počítač. Henry Ford chtěl zpřístupnit vlastnictví automobilu všem. Prosté myšlenky mohou být pohonem masivního soukolí.

  1. Milionáři se drží jednoduchého plánu

Řízení korporace je bezpochyby složitou záležitostí – proč ale zbytečně komplikovat věci, které jsou ve své podstatě jednoduché? Chcete začít podnikat? Přečtěte si, jak na to, proveďte průzkum trhu, navštivte příslušné úřady – a začněte!

  1. Milionáři tolerují jen určité věci

Tolerance je základ zdravě fungující společnosti. Tolerance ovšem končí tam, kde projevy jednoho člověka omezují svobody druhého – a nikde jinde to neplatí víc, než v podnikání. Milionáři rozhodně nestrpí nekompetentní, nespolehlivé lidi – proč by také tolerovali někoho, kdo podkopává jejich pracně budovaný byznys? To samé platí o nulových výsledcích.

  1. Milionáři mají absolutní důvěru v lidi

Práce milionářů spočívá především v delegování úkolů. Těch je ostatně tolik, že by vše sami rozhodně nezvládli. Osobní asistenci, ředitelé jednotlivých oddělení – na těch všech leží úspěch nebo neúspěch milionářova byznysu. Proto milionáři věnují mimořádnou pečlivost dobrým mezilidským vztahům a do svého týmu si vybírají lidi, kterým mohou bez výhrad důvěřovat.

  1. Milionáři jsou oddaní lidem

Podnikání je ve své podstatě nikdy nekončící práce s lidmi; ať už jde o dodavatele, zákazníky nebo zaměstnance, jednání s lidmi je pro milionáře denním chlebem. Proto jsou milionáři oddáni lidem a komunikaci obecně; vědí, že jádrem skvělého produktu a kvalitních služeb jsou lidé. Na nich záleží, co z milionářova byznysu vzejde.


TOPlist