3 cesty k pozitivnímu nastavení mysli a větší kreativitě


Na našich stránkách jsme pozitivní myšlení probrali již z několika úhlů pohledu. Jeho význam je však natolik důležitý, že se mu budeme věnovat i nadále. Pozitivní mysl totiž hraje naprosto zásadní roli v mnoha aspektech života – prolíná se rovinou osobní i sférou pracovního života, určuje, zdá nám věci půjdou od ruky nebo zda svým chováním přitáhneme smůlu.

Zesnulá psycholožka Alice Isen dokonce objevila, že s pozitivním myšlením přichází i kreativita a větší porce imaginace. Tím se také boří představy, že pro tvorbu opravdového umění je nutná rozervaná duše. Není.

Pozitivní náhled na život nám umožňuje vidět věci v širším kontextu a jednotlivé vědomosti propojovat způsoby, které nejsou u chmurných myšlenek možné. Nalaďte se tedy s námi na pozitivní vlnu!

Zhluboka se nadechněte

Vytočil Vás podřízený svým chováním? Nevyšla Vám důležitá zakázka? Zhluboka se nadechněte – a vydechněte. A znovu.  A poté ještě několikrát. Tato technika je hotový zázrak pro vyhnání negativních myšlenek z hlavy; krátké relaxační cvičení dovolí mozku oprostit se od negativních myšlenek a uvést se v klid. Zaměřit byste se přitom měli především na výdech.

077-1

Vypěstujte si šťastné návyky

Co Vás činí šťastnými? Opravdu hodně šťastnými? Štastné návyky jsou takovým typem akce, která Vaší náladu okamžitě nabudí a povznese. Jsou základem pozitivního myšlení a hodí se je aplikovat poté, co „zresetujete“ své negativní myšlenky. Ať jde o procházku, hru na klavír nebo čtení oblíbené knihy, na svůj „katalyzátor štěstí“ se vyplatí vyšetřit si trochu času.

Nepotlačujte svou odvrácenou tvář

Každý z nás má své temné stránky. Jejich potlačování ale často vede k zablokování kreativního proudu – a to má přímý dopad na naše nastavení mysli. Výsledkem je bludná spirála, ze které je těžké se vymotat. Neodmítejte svou odvrácenou tvář – i ta je Vaší součástí a definuje, kdo jste!


TOPlist