3 finanční návyky, které oddělují bohaté od chudých


Nebylo by krásné, kdybyste přestali vydělávat jen na to, abyste zaplatili své účty a místo toho byste vydělávali na své bohatství? Na svém bohatství můžete pracovat i při své současné práci – stačí znát trojici tajemství, které oddělují bohaté od chudých!

Pravidlo 70/30

Základem je naučit se žít ze 70 % svých příjmů – příjmů, které Vám zbudou po zaplacení daní. Právě ona zbylá třetina je tím základem, který rozhodne o našem příštím bohatství. Jak s ní naložit?

Charita

10 % našich příjmů by mělo jít na charitu. Charita je skvělým způsobem, jak pomoci potřebným a jak splatit určitý druh komunitě. Je samozřejmě nutné pečlivě zvážit, jaké charitě budeme přispívat. Darování peněz v nás ale probudí určitý pocit zadostiučinění, který je vlastní mnoha milionářům a bohatým lidem.

Investice

Kde se nejlépe zhodnotí Vaše peníze? V investicích. Desetina našich příjmů by proto měla směřovat do investičních položek, u kterých je vysoká šance zhodnocení do budoucna. Také je ale možné 10 % z našich příjmů ušetřit – a pomalu začít budovat základní kapitál pro rozjezd podnikání.

Úspory

Úspory jsou komoditou, kterou mnoho z nás opomíjí – žijeme takříkajíc ze dne na den a nestaráme se, co nám život přinese. Úspory nám však přinesou něco, co vyznávání hesla „carpe diem“ nezmůže – klid na duši.

Chudí lidé utrácejí a šetří to, co jim zbude. Bohatí šetří a utrácejí z toho, co jim zůstane. Mějte to na paměti!


TOPlist