3 kroky, jak si jít za svými ambicemi


Ambice. Každý z nás je má – ať už ve větší či menší míře. Někdo chce být úspěšným podnikatelem, jiný touží shodit dvacet kilo, další chce dokončit náročnou vysokou školu. Ať už jsou naše ambice jakékoliv, jedno mají společné –  nikdy nejsou malé.

Ambice jsou ztělesněním našich snů – a za našimi sny bychom si rozhodně měli jít. Správné ambice jsou základem úspěšného podnikání; podnikání je zase často vyvrcholením našich snah o seberozvoj. Pokud svůj potenciál nevyužíváme opravdu naplno, krůček po krůčku se vzdalujeme od svých snů – a pomalu se dostáváme do stavu letargie; naše standardy se snižují, naše hodnoty mizí.

Úspěch nespočívá v tom, co máme. Úspěch je založený na tom, co děláme. I proto závisí životní štěstí na cestě, ne na samotném cíli.

Pokud čelíte ve svém životě bloku, napište si ho

Problémy se nalézají na životní cestě každého z nás. Jde o to, jak (a zda) jim dokážeme čelit. Některé problémy vyřešíme během okamžiku, jiné nám dávají zabrat léta – a u dalších máme, že řešení nemají.

Potýkáte se ve svém životě s blokem? Bloky mají tendenci zaobalit se do spleti negativních emocí a jen pomyšlení na ně z nás vysává energii a bere nám vůli pokračovat. Proti tomu lze bojovat jednoduše – zkrátka si své problémy napište. A pak se zamyslete; co pro vyřešení problému můžete udělat? Co je třeba si zjistit? Zkuste se na problém podívat bez emocí.

046-1

Vsaďte na brainstorming

Lidská mysl je schopná přijít s neuvěřitelnými řešeními mnoha problémů. Základem kreativity je brainstorming – technika, při které necháváme myšlenky volně plynout a zapisujeme si cokoliv, co se nám s problémem asociuje.

Brainstormingu ale často brání naše vnitřní přesvědčení, že naše nápady zkrátka nejsou dost dobré. Jenže právě i banální myšlenky v nás mohou vyvolat nápady, které už „za to“ zkrátka stojí.Nepodceňujte sílu svých nápadů!

Oddejte se učení

Nápady jsou entitou, která k nám přichází z nevědomí a zjevují se zčistajasna – to ale neznamená, že jejich obsah nemůžeme ovlivnit. Naše nevědomí formuje vše, co máme kolem sebe, zejména ale literatura a myšlenky lidí okolo nás.

Výborné nápady mají základy v usilovné práci. Proto čtěte, vzdělávejte se, rozvíjejte své dovednosti – a jednou k Vám nápad na skvělý podnik přijde!

 


TOPlist