3 tipy pro šťastnější život


Čím to je, že někteří lidé kolem Vás jsou šťastnější, ačkoliv je jejich situace značně podobná té Vaší? Jak je možné, že někdo umí brát vážné věci s humorem a na všem špatném dokáže najít to dobré?

Myslíte, že se dá naučit, jak být šťastným, i když se vám zrovna moc nedaří? Jsou lidé, kteří do tak dělají dnes a denně. Umí totiž se štěstím pracovat a když zrovna není na dosah, sami je vyhledají.

1) Vnímejte svět pozitivně

Být šťastný znamená být spokojený a spokojenosti dosáhneme jedině tehdy, když si připustíme, že již spokojení jsme. Pouze si to neuvědomujeme. Spousta z nás nedokáže ocenit co máme, čeho jsme dosáhli. Ať se ohlédnete kterýmkoliv směrem, vždy najdeme někoho, jehož životní situace je mnohem horší než ta naše. A možná právě takový člověk je daleko šťastnější. Ví totiž, že může být ještě hůř a je spokojený s tím, co má právě teď.

Zkuste se na svět dívat pozitivním náhledem. Uvědomte si, co vše se Vám ve vašem životě podařilo, jaký dar máte, jaké možnosti jsou před Vámi a především – jak je můžete využít ve svůj prospěch. Buďte více vděčni za to, co již máte a radujte se z toho. Není příčinou Vaší nespokojenosti to, že máte příliš veliká očekávání?

2) Radujte se z maličkostí

Myslíte, že ve Vašem životě není nic, z čeho byste mohli mít radost? Mýlíte se. Už jen to, že jste ráno vstali z postele je obrovský dar a skvělý start do nového dne. Radujte se z toho, že máte možnosti, které jiní nemají. Máte kde bydlet, máte dostatek potravin a oblečení. Věci, které Vám přijdou zcela samozřejmé, jiní lidé mít vůbec nemusí.

Naučte se být vděčni za to, co je a co se právě odehrává kolem Vás. Radujte se cestou do práce z toho, že vychází slunce; mějte radost z toho, že Vás čeká skvělý oběd s kolegyní nebo že jdete večer do kina. Těšte se z toho, co pro Vás nový den připravil. Starosti hoďte pro tuto chvíli za hlavu. Naučte se radovat z maličkostí; každý den tak rázem budete mít spoustu důvodů, proč se cítit šťastněji.

3) Rozdávejte radost

Jedním z osvědčených způsobů, jak dosáhnout štěstí, je naučit se rozdávat radost kolem sebe. Nemusí se přitom nutně jednat o hmotné nebo finanční dary. Postačí klidně úsměv, věnovaný neznámé osobě, kterou potkáte na cestě do práce. Věnujte úsměv pánovi, který vám každé ráno prodává kávu nebo noviny. Stačí málo – a můžete se někomu postarat o lepší den.

Nebojte se zapojit ani do charitativních akcí, které slouží pro dobrou věc. Pokud nemůžete přispět finančně, přiložte svoji ruku k dílu a pomozte například s organizací takové akce a s její propagací. Už jen samotný pocit, že děláte něco pro lepší a radostnější den těch druhých udělá šťastnější dny i Vám.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist