4 cesty jak si najít čas na to, co milujeme


Relaxace je stejně důležitá jako práce samotná; ve skutečnosti ten, kdo neumí správně a dostatečně odpočívat, je v práci mnohem méně produktivní než ten, kdo umění relaxace zvládá.

Pro mnoho z nás je tím správným odpočinkem dělání činnosti, kterou milujeme. Ne vždy si ale na ní – a tedy i na relaxaci – dokážeme najít čas. Jaké 4 techniky nám trochu čas navíc vydobudou?

Stanovte si priority

Samozřejmě, první prioritou je naše profese a čas, strávený s blízkými – s rodinou a přáteli. Další důležitou prioritou však je i odpočinek. Mnoho z nás ale nad některé priority staví urgentní záležitosti – věci, které sice hoří, ale nejsou pro nás až tak důležité. Tím se dostáváme do bludného kruhu nekonečné práce a nekvalitní relaxace.

Vyhněte se prokrastinaci

Prokrastinace neznamená, že neděláme nic – děláme jen věci, které nejsou tak důležité jako záležitosti, který bychom dělat měli. Zkuste prokrastinaci porazit a zaměřte svou energii na to, co je opravdu důležité!

Zlepšete své organizační schopnosti

Organizace rozhodně není jen pořádek na pracovním stole; její podstata spočívá v dokonalém zvládnutí plánovacího systému, kterým Vám umožní zvládnout všechny úkoly v přesně stanovený čas – a tím napomáhá dokončení dlouhodobých cílů.

Delegujte svou práci

Platíte v práci za člověka, který se ochotně nabídne k čemukoliv a ostatní na něj přehazují své úkoly? Přestaňte s tím – Váš čas je stejně důležitý, jako čas ostatních. Naopak se naučte přiměřené množství své práce delegovat na ostatní.

 


TOPlist