4 důvody, proč se zbavit televize


Televizi vlastní opravdu každá rodina krom drobných výjimek. Proč ale? Každý člověk určitě sleduje zprávy a dokumenty, mladší generace se ráda podívá na filmy nebo seriály. Proč ale nezkusit tuto možnost přes počítač nebo mobilní telefon? Televize je jedna z nejhorších časových i finančních investicí!

Televize je nemilosrdný žrout času, který Vás nutí mít v hlavě uloženy všechny otravné reklamy. Proč se dívat na celo večerní film, který je přerušen 6-ti přestávkami plných televizních reklam? Na počítači si tento film můžete kdykoli pozastavit a strávená doba u filmu bude poloviční!

Ztráta času

Zabití nudy, když na něco nebo na někoho čekám. Je nesmysl zabíjet krátké nebo i dlouhé časové chvíle civěním do televize. Pokud se nudíte, zkuste pro dobrý pocit udělat drobné práce jako je rychlý úklid, utřít prach nebo umýt nádobí. Budete mít skvělý pocit z dobře odvedené práce a ušetříte tím mnoho času!

 

Negativní a lživé informace

Reklamy jsou v televizi drahé, platí se až deseti tisíce za sekundu.. Víte proč? Protože většina lidí, kteří sledují televizi jsou tupé ovce, která se nechá oblbnout marketingem reklam. „Tohle si musíte koupit, půjčka bez splátek, nejzdravější ze všech..“ Přece nebudete kupovat věci, které nepotřebujete jen proto, že Vám to řekla televize?!

 

Bohatí lidé mají velké knihovny, chudí mají velké televize!

 

Zvyk

Přijdu z práce nebo ze školy a nic se mi nechce.. Sednu si na gauč k televizi, nechám si donést oběd a večer si u televize otevřu pivo. Takto funguje 60% populace, má tohle nějaký smysl? Ne, určitě po namáhavé činnosti to zní lákavě, ale proč se nevyspat a vstát dříve? Budete plní energie a s velkou chutí a motivací něco dělat!

 

Stáváte se ovcí

Zprávy? Ano, je skvělé dozvědět se něco nového a mít přehled o tom, co se právě děje ve světe. Jak ale můžete vědět, že tyto informace nejsou klamné? Každá událost je vždy trochu natažená o nějaký drobný výmysl aby dané téma bylo zajímavější. Některé drobnosti naopak tyto média skrývají, aby bylo tajemnější a lidi nutili nad tím přemýšlet a diskutovat. Chcete patřit k tupým ovcím, které jsou ovlivňovány nesmyly?

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist