4 kroky k životní spokojenosti


Štěstí, životní spokojenost. Každý z nás se po těchto faktorech pídí, hledá je a spílá, když nepřicházejí. Chybou většiny lidí je, že hledají spokojenost a štěstí mimo sebe – „tady jsem, přijďte ke mně!“; tyto pocity přitom takřka nikdy nepocházejí ze světa „tam venku“, ale musíme je nalézt v sobě – a svým chováním a přístupem jim jít naproti. Přečtěte si, co Vám v životě přinese opravdovou spokojenost!

Pomáhejte druhým

Pokud má v životě něco opravdu smysl, pak je to podání pomocné ruky těm, kteří to potřebují. Ať už jde o dobrovolnické práce nebo angažování se v charitě, pomáhání druhým má mimořádný dopad na naši vnitřní spokojenost. Je to jednoduché; chcete být šťastní? Pomáhejte!

Spokojte se s tím, co máte

Víte, jak šťastné by bylo lidstvo, kdyby si každý vážil maličkostí? Většina z nás ale prahne po něčem dalším; po úspěchu, po vyšším platu, po lepší postavě – přitom v našem civilizačním okruhu jsme to právě my, kdo patří k té části lidstva, která má mnohem víc, než ostatní. Čistá voda nebo střecha nad hlavou rozhodně nejsou samozřejmostí. Zamyslete se nad tím.

061-1

Zaměřte se na to, v čem jste dobří

A tím myslíme opravdu dobří; ideálně tuto vlastnost propojte se svým profesním zaměřením. Nejen, že Vám práce v oboru, který Vám jde od ruky, přinese pocit uspokojení; navíc se při práci mnohem snadněji dostanete do stavu „flow“ a s tím ruku v ruce přijdou úspěchy – což jen podpoří Váš pocit spokojenosti.

Stylizujte svou životní pouť do videohry

Je to prosté; pokaždé, když ve svém životě narazíte na nějakou výzvu, jděte do ní a po jejím úspěšném zdolání si přičtěte bod. Dívejte se na život s nadhledem – věci pak půjdou mnohem snáze!


TOPlist