5 myšlenek, kterými se úspěšní řídí


Úspěch není o tom, co máte. Nezávisí na tom, zda máte v garáži trojici luxusních aut, není dán miliony na kontě ani obrovskou vilou na Bahamách. Opravdový úspěch leží v našem konání, v nastavení mysli. A právě to je na úspěchu nejkrásnější; nemusíme se snažit dosáhnout závratného majetku. Stačí se řídit následující pěticí myšlenek, které tvoří ucelenou filozofii úspěchu.

Úspěšní znají a akceptují sebe sama

Co mají společného Bill Gates, Elon Musk nebo Richard Branson? Znají dokonale sebe sama – a přijímají se i se všemi svými přednostmi a slabostmi. Nesnaží se bojovat proti tomu, jací jsou; naopak své nedostatky kompenzují tvrdou prací v jiných oblastech.

Úspěšní své cílé podřizují svým hodnotám, zájmům a schopnostem

Budovat úspěch na základech, které nám nejsou blízké je nesmysl. Opravdový úspěch si žádá vášeň – a jen těžko se nadchneme pro věci, které s námi a naší osobností nemají nic společného. Úspěch vzniká prací, u které cítíme tzv. flow – tedy stav, při kterém dokážeme hodiny a hodiny s nadšením pracovat, bez ohledu na čas nebo tělesné potřeby.

048-1

Úspěšní vědí, že svůj život mají pevně v rukou

Mnoho z nás podléhá iluzi, že naše životy jsou řízené osudem. Lidé, pro které je úspěch druhým jménem tuto představu dávno zavrhli. Vědí, že tím, kdo je v čele našeho osudu, jsme my sami. Jsou si vědomi toho, že neovlivníme, jaké události nám život přinese – můžeme si však vybrat, jak na nečekané životní situaci zareagujeme.

Úspěšní vědí, že mnohokrát neuspějí

Cesta k úspěchu je trnitá – a nikdo to neví lépe než lidé, kteří se touto stezkou vydali. Neúspěch a úspěch jsou odvrácené strany téže mince – jedno bez druhého nemůže být. Bez pádů se nepoučíme, nezjistíme, co děláme špatně. Bolest je přirozenou součástí procesu – ale to, zda budeme trpět, si volíme sami.

Cesta úspěchu nikdy nekončí

Představte si, že se konečně dostanete do vytouženého cíle; co teď? Usnete na vavřínech, budete se pocitem zadostiučinění opájet po zbytek života? Opravdu úspěšní lidé vědí, že úspěch spočívá v samotné cestě, nikoliv v cíli – a proto si stále stanovují nové a nové mety, kterých chtějí dosáhnout.

 


TOPlist