5 návyků pravého milionáře


Myslíte, ze milionáře z Vás udělají miliony na kontě? Technicky možná ano – opravdovým milionářem se ale stáváte díky svému myšlení a chování. Zdědit nebo vyhrát miliony můžete vždy; pravý milionář ovšem dokáže veliké peníze vydělat od nuly – a to i poté, co třeba zbankrotuje.

Být milionářem znamená mít zažité určité návyky a způsoby myšlení; návyky, které Vás během několika let mohou vyšvihnout mezi milionářskou elitu. Co je třeba mít zaryté kůží?

Zjednodušte své myšlenky

Také se svým okolím komunikujete pomocí sáhodlouhých popisů, ve kterých se čas od času ztrácíte i Vy sami? Abyste se stali milionářem, je třeba okolo sebe mít správně naladěné lidi. A většinu z nich získáte přímou a údernou rétorikou. Výbornou službu Vám prokáží kurzy rétoriky, na kterých se naučíte, jaká slova volit, v jakém tempu a s jakou dikcí hovořit.

Opusťte staré návyky

Jestli chcete být milionářem, nemůžete se stravovat jako chudý člověk. Jestliže máte přejít na pozitivní myšlení, které je vlastní všem bohatým, musíte dát sbohem svým negativním myšlenkám. Začněte ihned – žádná chvíle nebude lepší, než je právě tento okamžik.

Stanovujte si denně cíle

Dlouhodobé plány začínají u každodenních cílů. Je jedno, jak obrovský Váš plán je a kolik času a organizace si žádá; na jeho postupné plnění máte vždy jeden den – den, skrze který budete ke svému cíli postupovat po krůčcích stále blíž. Každý večer si sepište, co musíte následující den vykonat. Nejen, že do svého života vnesete řád, naučíte se i návyku, se kterým se v budoucnu rozhodně neztratíte.

Processed with VSCOcam with hb2 preset

Učiňte rozhodnutí

Nikdo z nás nemá rád tvrdá rozhodnutí. Rádi si necháváme otevřená zadní vrátka; vědecké studie však potvrzují, že čím více otevřených konců se před námi rýsuje, tím nešťastnější a nespokojenější ve skutečnosti jsme. Každý milionář ke svému bohatství došel přes řadu nelítostných rozhodnutí – a nebudeme Vám nic nalhávat; mnoho z nich bylo špatných. Jen tím se však naše osobnost může rozvíjet.

Staňte se mistrem

Také Vás fascinují hudebníci, kteří na své nástroje hrají s lehkostí a přitom tak virtuózně, že Vám údivem klesá čelist? Říkáte si, kde se v nich takový um bere? Prozradíme Vám tajemství. Jejich mistrovství je výsledkem odříkání, nekonečného drilu a cvičení a především – oddanosti.

Pozitivní návyky jsou návykové úplně stejně, jako ty negativní. Proniknout do řečnictví, hry na klavír nebo běhu trvá jen o něco déle, než v případě nezdravého stravování a alkoholismu. Mistrovství je vlastní i mnoha milionářům; být milionářem jde ruku v ruce s mistrovstvím v určitém oboru. Rada na závěr je proto jasná. Vzdělávejte se a staňte se expertem v oboru, který ve Vás probouzí vášeň!


TOPlist