5 věcí, které nám ovlivňují život


Život bychom měli žít – ne přežívat. Pro spokojený život je zásadní mít nastavené určité cíle – a především cestu k nim. Cestu, po které se budeme s radostí ubírat den za dnem a která nám dá jistotu, že kráčíme tím správným směrem.

Naše cíle záleží jen na naší představivosti. Představivost vybudovala celá města, dostala nás do Vesmíru, díky imaginaci jsme vymysleli lék na dříve smrtelné choroby. Přesto i naše představivost je svazována; svazují jí okolnosti v našem životě, věci, které ovlivňují každý náš krok, každý čin. A právě tyto věci musíme brát v potaz, když si stanovujeme nové cíle. O které věci jde?

Prostředí

Kdo z nás by chtěl žít ve znečištěném, umírajícím prostředí? Koho z nás by takové prostředí vůbec inspirovalo k posouvání našich schopností, k napínání našich sil nadoraz? Většina z nás bere krásné životní prostředí za samozřejmost – a příliš se nezamýšlíme nad tím, jaký vliv na něj konzumní společnost má. Přitom stačí, aby každý z nás k jeho zlepšení přispěl – a bude se žít lépe nejen nám, ale především všem budoucím generacím.

Události

Události jsou hybnou silou našich životů. Malé, velké, smutné i veselé, to vše má vliv na naše konání i životy. Abychom se dobrali našich cílů, je nutné myslet v kontextu nejrůznějších událostí – a přizpůsobovat jim své konání.

Znalosti

Nejcennější komodita na trhu? Zapomeňte na zlato – hodnotu znalostí a správného know-how často nelze penězi vyjádřit. Vědění je základem našeho konání a především našeho rozvoje. Neznalost nás naopak vrhá do soukolí stále se opakujících chyb.

Výsledky

Úsilí bez viditelných výsledků je jen marnou snahou, ústící ve frustraci. Ať jde o osobní, finanční či pracovní výsledky, ovlivněni jsme jimi všichni. Mají vliv na naše konání a především jsou mechanismem pro sebereflexi.

Naše sny

Nejzásadnější element, se který padá a stoupá lidský rozkvět a blahobyt. Ať jsou naše sny jakékoliv, žádné z nich nejsou dost malé – a měli bychom si za nimi jít stůj co stůj!


TOPlist