5 výhod odolné osobnosti


Odolná osobnost je základem úspěchu. Stojí za tím, že se rychle otřepeme z neúspěchu, je zodpovědná za to, že se po pádu sebereme a bojujeme dál. Jak dlouho byste byli deprimovaní, kdyby během okamžiku zmizelo vše, čeho jste v životě dosáhli? Jak byste se cítili? A zvládli byste takovou situaci vůbec?

Odolnost je do určité míry vrozená. To ale neznamená, že jí nelze vytrénovat.

Základem odolnosti je sebedisciplína, naše vůle. A vůle se v mnohém podobná svalům. Když jí netrénujeme, zakrní. Při dostatečném tréninku s ní ale dokážeme opravdové divy. Žádné překážky nejsou nepřekonatelné, žádná výzva není dost veliká.

Vedle sebedisciplíny je pro odolnost zásadní i pozitivní myšlení – víra, že to, co konáme, dopadne dobře. Jaké výhody Vám trénink odolnosti přinese?

  1. Budete schopni hluboké sebereflexe. Odolnost je především o schopnosti pokládat sám sobě obtížné otázky a pravdivě na ně odpovídat. S odolnou osobností budete schopni si přiznat, že za neúspěchem stojíte jen Vy – nikdo jiný.
  2. Budete nezávislí. Opravdu odolný člověk se spoléhá sám na sebe. To mu dává opravdový pocit svobody a nezávislosti.
  3. Dokážete motivovat ostatní. Odolnost je znakem opravdového vůdce. Jen ten pravý lídr dokáže semknout a motivovat kolektiv v honbě za společným cílem!
  4. Budete iniciativní. Stagnuje Váš osobní rozvoj nebo nějaká záležitost ve Vašem okolí? S odolnou osobností dokážete vzít věci do vlastních rukou a dotáhnout je do konce.
  5. Najdete vždy kreativní řešení. Brány kreativity se otevírají těm, kdo jsou schopni do problému opravdu proniknout a podívat se na něj opravdu ze všech úhlů.


TOPlist