5 životních lekcí, které se ve škole nenaučíte


Možná Vám to bude znít divně – ale úspěch se netvoří v práci. Ano, Vaše povolání je pro Vás živobytím a místem, kde lze realizovat své sny, skrze které můžete manifestovat své životní postoje a názory – je to Vás ale nespasí.

Tajemství úspěchu tkví v seberozvoji, práci na sobě samém. A do té musíte vložit více energie a úsilí, než do svého zaměstnání. Osobní rozvoj nás dělá lepšími lidmi – jsme komunikativnější, lépe zvládáme úkoly, dokážeme si vše správně načasovat a především jsme spokojenější.

Lekce první – komunikace

Efektivní komunikace je základ každé lidské činnosti. Základem je zkrátka vědět, co chceme s lidmi řešit a jak to s nimi chceme řešit. Naučit se opravdu dobře mluvit a komunikovat je běh na dlouhou trať – výsledky ale rozhodně stojí za to.

Lekce druhá – osobní rozvoj

Pod pojmem osobní rozvoj se skrývá jedna zásadní vlastnost – schopnost řešit problémy. Úspěch je vlastně umění rychle a s přehledem vyřešit jakýkoliv problém, který před nás život postaví. Některé problémy jsou pro překonání lehké, jiné si naopak žádají čas. Vyřešit lze ale s trochou snahy a nasazení vše.

073-1

Lekce třetí – plnění cílů

Nejlepší život je ten, který si sami navrhneme. Život našich snů, takový, jaký jej opravdu chceme; to si však žádá oddanost a odhodlání jít si za svým cílem. Umění dotahovat věci do konce je jedním z nejhodnotnějších, jaké se člověk může naučit.

Lekce čtvrtá – vůdcovství

Vůdcovské schopnosti má v určité míře každý z nás. Nikdo z nás se dobrým lídrem nerodí – dobrým vůdcem se člověk stává. Stáváme se jím tím, že věříme ve své schopnosti, ale nepovyšujeme se nad ostatní. Jsme laskaví, ale ne slabí. Hrdí, ne však arogantní.

Lekce pátá – Time management

Jedna z nejjednodušších a zároveň nejhodnotnějších lekcí. Když pracujete, pracujte. Když se bavíte, bavte se. Nikdy ale práci se zábavou nemixujte.

 


TOPlist