Angličtina už nemusí být překážkou


Angličtina vládne světem – a ten, kdo nevládne anglickým jazykem, se může dostat do opravdových problémů. V obchodní sféře je dnes znalost angličtiny samozřejmostí, domluvíte se jí i ve většině turistických resortů. Neznalost tohoto jazyka pro Vás může představovat opravdovou překážku; přitom naučit se nový jazyk není nic nezvládnutelného. Stačí chuť a vůle se něco nového naučit.

Jazykové kurzy

První volba pro většinu lidí. Kurzy angličtiny nabízí celá řada jazykových škol ve větších městech naší republiky a výjimkou nejsou ani internetové kurzy, které Vás zbaví nutnosti dojíždět. Jazykové kurzy však nejsou zárukou, že Vám dokáží nový jazyk vštípit do hlavy. Každá škola využívá pro učení jazyka jiných metod a může se stát, že natrefíte na takovou, která Vám nebude vyhovovat.

Než se upíšete jazykové škole, zjistěte si o ní dostatek informací, poptejte se známých, vyhledejte si internetové recenze a navštivte úvodní lekci, která bývá většinou nabízena zcela nezávazně a zdarma. Podíváte se tak, jakým stylem výuka probíhá a zvážíte, zda je to právě to, co hledáte – nebo zda budete muset hledat v jiné jazykovce.

Jazykové pobyty

Většina z těch, kteří se věnují výuce angličtiny Vám doporučí vycestovat do státu, ve kterém anglicky hovoří. Zahraniční pobyt je nejsnadnějším a nejosvědčenějším způsobem, jak se naučit nový jazyk. Počáteční stud rychle přebije nutnost komunikace s místními. Rychle se navíc zbavíte trémy mluvit s cizími lidmi.

Jazykové pobyty nabízí mnoho českých cestovních kanceláří i jazykových škol. Pobyty mají různou délku a také rozdílné tempo učení. Výuka jazyka probíhá většinou na zahraničních školách. Mladí lidé mohou využít výměnného programu vysokých škol Erasmus, kdy po dobu jednoho semestru vycestují do některé ze zemí, se kterými má daná škola podepsanou smlouvu o výměnných pobytech. Pokud máte možnost vycestovat, určitě ji využijte.

Samostudium

Nemůžete si kvůli pracovní vytíženosti dovolit vycestovat do zahraničí nebo navštěvovat pravidelné kurzy? Pak Vám nezbývá nic jiného, než si platit soukromé hodiny s lektorem, které si přizpůsobíte podle svého volného času, nebo se věnovat studiu sám. Osvojit si takto slovíčka i gramatiku nebude problém, avšak konverzaci bude třeba vytrénovat jiným způsobem. Můžete se věnovat poslechovým cvičením nebo si domluvit setkání s rodilým mluvčím, což je jedna z těch nejlepších variant, jak se naučit správnou výslovnost a základní fráze.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist