Chcete uspět? Omezte tyto zlozvyky


Vaše cesta k úspěchu může být krátká. Většinou však bývá velmi dlouhá. Co Vám ji prodlužuje? Zlozvyky. Negativní návyky nestojí jen za tím, že Vaše cesta za úspěchem stagnuje. Zlozvyky se mohou stát nemocí, které se už nikdy nezbavíte.

Být úspěšným znamená něco obětovat, podřídit se v určité míře systému. Být úspěšným znamená tvrdě plánovat a snažit se dostat na vyšší příčku. Jak zvýšit svou motivaci a „vnitřní nastavení“? Třeba tím, že si vybudujete kolem sebe prostředí, které Vás k úspěchu bude popohánět. Uzpůsobte svému cíli svou kancelář, svůj domov. A především nikdy nezapomínejte na výroky úspěšných. Pokud zakopnete, vstaňte a bojujte. Jakmile to vzdáte, je s Vámi konec.

Které zlozvyky Vás na Vaší cestě brzdí nejčastěji?

Vzdáváte se

Váš cíl je závazkem. V počátcích možná cítíte zápal a nadšení, časem ale dochází k opadnutí zájmu a chuti pokračovat.

To, do čeho jste se pustili, musíte za každou cenu dokončit. Zapomeňte na výmluvy.

Svět je plný lidí, kteří upadnou a od svého cíle upustí. Nevzdávat se a dotahovat věci do konce je jednou z nejcennějších dovedností, které se Vám na cestě za úspěchem budou hodit. Jděte si za svým cílem!

Bojíte se neúspěchu

„Docela bych to i vyzkoušel, ale bojím se, že to nevyjde…“

Vidíte v tomto výroku sami sebe? Základem opravdových zkušeností jsou pády a neúspěchy. Ba co víc, neúspěch je tím, co nás posunuje dopředu a ukazuje nám, co může fungovat a co naopak ne. Pamatujte že neúspěch je součást úspěchu. Nikdo se nestal úspěšným bez neúspěšných kroků.

 

Omezujete se

Pokud se chcete vydat na cestu k úspěšnému životu, musíte se přestat omezovat ve svých důležitých rozhodnutích. Naše myšlení je často nastavené tak, že si zkrátka nevěříme. „Myslím, že na tuhle věc nejsem dostatečně chytrý.“ Vyžeňte tyto myšlenky z hlavy.

Věřte si!

Úspěch je ten nejlepší pocit!

Úspěch je ten nejlepší pocit!

Vymlouváte se

Chcete výsledky, nebo výmluvy? Úspěšní lidé jsou alergičtí na výroky nesebevědomých lidí, kteří se stále jen na něco vymlouvají. Věřte si a ukažte, že se nebojíte! Představte si, že vedete firmu plnou zaměstnanců a nová sekretářka se Vám bude neustále vymlouvat, proč nebyla schopná dokončit zadanou práci. „Nevím, jak na to, nefunguje to tak, jak má, nechtělo se mi do toho…“

Takové jednání je odstrašující. Přestaňte se vymlouvat.

Prokrastinujete

Odkládáte důležité úkoly na zítra? Prokrastinací trpí přes 95% lidí.

Je důležité umět dokončit úkoly. Časem jejich množství totiž začne narůstat a stane se, že je budete oddalovat – až do chvíle, kdy jejich dokončení prostě vzdáte. Prokrastinace je typická především pro mladší věkové kategorie, zejména studenty. Znáte ten pocit, kdy učení na důležitou zkoušku oddalujete co to jde – a pak trávíte noc před zkouškou zoufalými pokusy o naučení se celé látky?

Prokrastinace je výsměchem zodpovědnosti. Odkládání pracovních schůzek a důležitých pracovních úkonů Vás oddalují od vysněného úspěchu.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist