Čím tráví úspěšní lidé víkend?


Víkend je časem odpočinku. Samotné pojetí času relaxace se však může člověk od člověka diametrálně lišit. Pro mnohé je odpočinek synonymem pro nicnedělání, strávené pokud možno na gauči televize za doprovodu nezřízeného se přejídání.

Dnešní náhled na čas odpočinku vychází z dob, kdy lidé celý týden tvrdě fyzicky pracovali a potřebovali doplnit energii. Drtivá většina z nás ale v současnosti svou pracovní dobu fyzickou aktivitu netráví – a přesto ony dva dny odpočinku doslova proleží a stráví nesmyslnými činnostmi. Máme to tak zkrátka v hlavě nastavené.

Přitom i „úspěšnost“ je svého druhu mentalitou. Mentalitou, která velí nevzdávat se a pracovat na svém rozvoji i ve chvílích vyhrazených odpočinku. Pojďte se s námi podívat, jak úspěšní lidé tráví čas o víkendu!

Rozvíjí činnosti z dětství

Hráli jste jako děti na klavír? Chodili jste do plaveckého oddílu nebo jste trávili odpoledne hraním fotbalu? To vše jsou činnosti, ve kterých můžete pokračovat i dnes! Proč se znovu neponořit do aktivit, které jste jako děti měli rádi? Uvidíte, že během pár týdnů pozapomenuté znalosti rychle oprášíte a navážete tam, kde jste před lety přestali.

Fyzická aktivita nebo hra na hudební nástroje jsou navíc skvělým prostředkem pro rozvoj dnes tolik potřebné kreativity. Tak směle do toho!

Využívají brzké ráno

O víkendu by měla být rodina pohromadě. Jak se tedy věnovat vlastnímu seberozvoji, když máme naplánovaný výlet, je třeba udělat oběd nebo umýt okna? Jedním z řešení je využít brzké ranní hodiny; děti ještě spí a domácí práce na chvíli počkají. Přivstaňte si a vyrazte si třeba zaběhat!

Plánují odpočinek

Strávit dvě hodiny o víkendu nicneděláním a nedělat nic celé dva dny je obrovský rozdíl. I během našeho „víkendového seberozvoje“ jsou zkrátka chvíle, kdy opravdu potřebujeme vypnout. Naplánujte si na sobotní odpoledne chvilku lenosti – během dvouhodinového odpočinku naberete síly a budete se moci směle vrhnout do dalších činností.

Nechávají se unášet dobrodružstvím

Pamatujete na chvíle z dětství, kdy jste prolézali špatně přístupná místa a uprostřed sídliště jste se doslova nechávali unášet dobrodružstvím? Podobnou zkušenost si přeci můžete zopakovat i dnes!
Sbalte svačinu a vyrazte ven – na kole, pěšky, jak je libo. Nedržte se žádného plánu a nechte se unášet cestou. Přemýšlíte, kam vede polozarostlá cesta mezi stromy? Vydejte se po ní! Dobrodružné pátrání zaplaví Váš organismus endorfiny, nastartuje kreativní myšlení – a navíc si u něj báječně odpočinete!

Tráví nedělní večer zábavou

Můžete svou práci milovat, jakmile se ale budete půlku neděle stresovat tím, co Vás čeká v pondělí a další dny, je něco špatně. Dokonce i profesionálové, kteří jsou své práci oddáni na 100%, vědí, že se od své profese musí občas odpoutat – jinak ze sebe nevydají opravdu dobrý výkon.

Naplánujte na nedělní večer nějakou aktivitu se svou rodinou nebo přáteli. Běžte do divadla, zajděte si do aquaparku – zkrátka kamkoliv, kde dokážete opravdu vypnout. Uvidíte, že odpoutání se od pracovních myšlenek znásobí Vaší koncentraci a pracovní výkon!


TOPlist