Co přináší zajímavý obsah jeho tvůrcům a čtenářům?


Poutavé texty, videa, prezentace, infografiky, posty na sociálních sítích – to všechno může být obsahem, který lidi zaujme a ve přivede novopečeným podnikatelům nové zákazníky a klienty. Dobrá zpráva je, že nemusíte mít moc peněz; stačí skvělé nápady a čas.  Jak s obsahem pracovat, aby se stal Vaším loajálním zaměstnancem a přinášel Vám zisky?

Při vytváření obsahu myslete na své čtenáře a fanoušky

Zjistěte si, co Vaše fanoušky zajímá, čím je můžete pobavit, jak jim můžete pomoci. Tvořte příběhy, jejichž hlavním hrdinou bude Váš zákazník. Zaveďte ho na neobvyklá místa, dopřejte mu nevšední zážitky a nezapomeňte, že při tom musí mít Vaše šaty, Váš nápoj, Váš pokrm – zkrátka produkt, který nabízíte.

Při tvorbě obsahu myslete na budování své značky

Než se pustíte do psaní a natáčení videí, vytvořte si podrobný manuál, kterým se budete při budování značky vždy řídit. V něm sepište základní body, jak pracovat s textem a obrazem. Patří sem nejen brandové barvy, fonty písma, ale také to, jak se budou čtenáři vždy oslovovat (vykání x tykání), jaký bude styl komunikace (seriózní, vtipný, rebelský apod.).

Vyprávějte obsahem příběhy

Lidé milují příběhy, které je baví, inspirují, vzdělávají… Příběhy mohou být např. i součástí jídelního lístku a krátit tak návštěvníkům restaurace čas při čekání na objednaný pokrm. Mohou viset na stěnách kamenné prodejny, být vytištěny na obalech. Možností je spousta.  A všechny dohromady budou vyprávět příběh Vaší značky.

Umístěte obsah tam, kde bude mít dopad

Velké korporace mají samozřejmě na tvorbu a umisťování obsahu peníze a týmy lidí. Jejich texty, obrázky, klipy vidíme v tištěných novinách a magazínech, v televizi, slyšíme spoty v rádiích. Tím by neměl drobný podnikatel nechat vyděsit. Možností (mnohdy účinnějších) je ještě celá řada. Jsou to především sociální sítě, které používá stále víc lidí. Stačí jim vyjít se svým obsahem vstříc tam, kde se pohybují.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist