Jak odstartovat firmu za pár dní?


Podnikání nemusí být složité. Často stačí mít nápad a také cíl. Pokud obojí máte, je možné samotný start firmy zvládnout do několika málo dní. Jak na to? Poradíme vám. Prvním krokem by nemělo být nic jiného, než rychlé založení s.r.o. Tedy společnosti s ručením omezením, která je nejvyužívanější podnikatelskou formou u nás. Dnes už firmu nemusíte zakládat sami, jelikož k tomu můžete snadno zvolit profesionála. Tomu stačí dodat:

  • Informace o názvu
  • Jména jednatelů a společníků
  • Informace o kapitálu a podílech

Daný profesionál už vše ostatní jednoduše zajistí a postará se o to, aby vaše firma skutečně vznikla co možná nejrychleji, bez jakýchkoliv byrokratických průtahů.

Sídlo firmy si zajistíte online

Mít firmu ve vlastním domě nebo bytě je poměrně nepraktické. Jak se tomu vyhnout? I zde je postup celkem jednoduchý. Využijte registrační sídlo, které si objednáte online. Jedná se o takzvanou formu virtuální kanceláře. Reálně si tedy pronajmete konkrétní adresu, na které ale nemusíte přímo pobývat. Firma zde bude zapsaná a vy můžete svůj byznys řídit v podstatě odkudkoliv. Tato forma má výhodu nejenom v tom, že je vše vyřízeno rychle, ale nesmíme zapomínat také na to, že je to i velmi levné. Proto tuto cestu využívají jak začínající, tak i dlouholeté firmy.

Stačí mobilní telefon

Dnes už k podnikání nepotřebujete v podstatě nic jiného, než mobilní telefon. Proč? Jelikož prostřednictvím něho vyřídíte hovory i SMS zprávy, můžete surfovat na internetu, stejně jako máte jistotu toho, že budete moci komunikovat prostřednictvím mailu. A pokud chcete odlišit soukromý a pracovní život, nabízíme dual SIM mobily. Jedná se o řešení, které umožňuje vložit do telefonu hned dvě sim karty, které lze využívat jak naráz, tak je možné vždy jednu v případě potřeby vypnout – třeba když vám končí pracovní doba.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist