Jak si úspěšně plnit své sny


Nějaký ten sen má každý z nás. Ne každý je ale ochoten pro jeho splnění něco obětovat a jít si za ním stůj co stůj. Ne vždy je to nedostatkem pevné vůle. Někdy nám třeba chybí správná motivaci, jindy zase nejsme ochotni přijmout všechny nástrahy, ke kterým může při cestě za splněním snu dojít.

I přesto se některým podaří dosáhnout toho, o čem snili. Jak na to, abyste svého snu dosáhli i Vy?

Váš sen musí být reálný

Sníte o tom, že vyhrajete ve Sportce a ze dne na den se z vás stanou milionáři? Pak je velmi nepravděpodobné, že se Váš sen splní. Co si budeme nalhávat – pravděpodobnost výhry v loterii je mizivá. Pokud ale sníte o moderním domě za Prahou, jste na správné cestě. Pokud pro svůj sen uděláte vše potřebné (naspoříte potřebnou částku, budete pracovat přesčas), Váš sen se vyplní.

Sny mnohých lidí ztroskotají totiž většinou na nereálných cílech. Následuje zklamání a rozčarování. Pro splnění snů je třeba uvažovat realisticky. Nestanovujte si takové cíle, kterých dosáhnout prostě nejde. Jste zadluženi hypotékou? Pak je poněkud nereálné snít o tom, že ji za Vás zázrakem někdo zaplatí nebo že jednoduše dluh sám od sebe zmizí.

Přijměte svůj sen se vším všudy

Dalším bodem, na kterém naše sny opakovaně ztroskotávají je neochota pro svůj sen něco obětovat. Tím se však dostáváme do slepé uličky – neseme před sebou svůj sen, ale pro jeho naplnění nejsme ochotni nic udělat. Co však děláme, je neustálé bědování, že se nám nedaří sen naplnit.

Máte jasnou představu o tom, čeho chcete dosáhnout? Pak přijměte vše, co Vás na cestě ke splnění snu čeká. Zadarmo ani kuře nehrabe – a Vás se rozhodně lusknutím prstů nesplní. Sníte o bydlení v zahraničí? Dejte své představě konkrétní podobu. Kde přesně byste chtěli bydlet? Co pro to bude třeba udělat? Opravdu budete schopni žít v cizí zemi? Po zodpovězení všech otázek získáte jasnější představu o tom, co Vás čeká – a můžete začít postupně pracovat na plnění svého snu. Za svým snem je třeba jít po drobných krůčcích, které sice pomalu, ale zato jistě míří na vrchol.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist