Jak si zařídit vlastní kancelář?


Už vás vaše kancelář nebaví, připadá vám nudná, pořád stejná? Vaše produktivita práce klesá? Máte dokonce zdravotní problémy? Přemýšlíte co s tím? Pokud je to vaše kancelář, můžete s tím něco udělat téměř okamžitě. Jinak musíte oslovit šéfa s návrhy řešení na modernizaci vašeho pracovního místa.

Změny lze dosáhnout nákupem kancelářských drobností

Správné využití kancelářských potřeb vám může lépe zorganizovat pracovní plochu, a tím i zlepšit efektivitu při hledání různých dokumentů. Velké změny se dá dosáhnout pořízením drobnějších kancelářských nezbytností v jednotném designu, v doplňujících se barvách. Všechny ty lepící štítky, pořadače, spisové desky, děrovačky, mapy, psací potřeby zásadně promění pracovní stůl a jeho okolí a investice do nich není nijak veliká.

Zvýšení prestiže modernizací interiérů

Úpravy zahrnující nové uspořádání kanceláři, celkovou modernizaci a oživení, které spočívají v položení nových koberců nebo podlah, instalaci modernějšího osvětlení, výmalby, obkladů, výměny kuchyněk a podobně, přinesou větší prestiž a komfort při jednání s klienty a partnery. První dojem je vždy nejdůležitější, tím zapůsobíme na návštěvníky. Změnu a modernizaci interiéru ocení i zaměstnanci, což se projeví na větší spokojenosti a vyšší produktivitě práce.

Nová kancelářská technika –  lepší práce a kvalitnější služby

Upgrade kanceláře se může ubírat také cestou pořízení modernější techniky. Základem administrativního pracoviště jsou počítače a tiskárny. Na vyšší úroveň pak kancelář pozvednou další přístroje, jako je skartovačka, skener, kopírka, finišer, projektor. Každý z nich slouží něčemu jinému, záleží na tom, bez čeho se už neobejdete nebo který vám ušetří čas, náklady, umožní nabízet další služby.

Zdraví především!

Práce v kanceláři u počítače může být taky pěkně nebezpečná. Nevěříte? Dlouhé sezení před obrazovkou s rukama na klávesnici může vést až k trvalé invaliditě. Začíná to bolestmi zad a hlavy, pokračuje přes tenisový loket a zánět karpálního tunelu. Pokud nezměníme uspořádání pracoviště tak, aby vyhovovalo požadavkům na ergonomii, mohou zdravotní problémy skončit operací až invalidním důchodem. První, co můžeme udělat, je pořídit každému zaměstnanci, který pracuje na PC déle než 3 hodiny denně, ergonomickou kancelářskou židli na míru. K ní pak vhodný stůl a monitor počítače umístit do výše očí.

Všechny tyto změny přinesou novou energii na vaše pracoviště, záleží jen na vašich prioritách a finančních možnostech.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist