Jak začít podnikat během jednoho dne? Poradíme Vám!


Máte v plánu začít podnikat a nechcete čekat na složité založení firmy, které jen spojeno s komplikovanou administrativou? Nedivíme se vám. K dispozici je v současném podnikatelském světě i druhá možnost, jak můžete firmu získat. A to třeba během jediného dne. Toto řešení se nazývá ready made sro. O co se jedná? O možnost koupit si firmu již založenou. Ta vznikla právě za účelem následného prodeje, proto s ní nebylo nikdy podnikáno, stejně jako nebyly vytvářeny žádné závazky, nebo jiné aktivity. Samozřejmostí je možnost přizpůsobit si firmu obrazu svému. Co máme na mysli? To, že můžete měnit:

  • Název firmy
  • Sídlo firmy
  • Jednatele i společníky

I sídlo může být vaše během pár minut

Mít firmu, která by neměla sídlo, není v současné době možné. Na to je dobré myslet už ve chvíli, kdy nad firmou uvažujete. Naštěstí ani v tomto případě není nutné zatěžovat se formalitami, jakými jsou smlouvy o prodeji konkrétní nemovitosti, nebo o pronájmu kanceláře. Chcete-li mít místo pro svou firmu ihned, poslouží vám virtuální kancelář v Bratislavě, Praze, nebo třeba v jiném velkém městě. V podstatě získáte potřebnou podnikatelskou adresu, která bude zapsána v obchodním rejstříku. Zde bude zajištěn příjem pošty či návštěv, což následně znamená, že se zde jako podnikající osoba ani nemusíte nacházet.

Vše vyřídíte online

To nejlepší jsme si nechali na konec. Jedná se o informaci o tom, že vše dnes můžete vyřídit online, z pohodlí domova. Jak objednávku samotné firmy, tak tímto způsobem zabezpečíme registrační sídlo. Díky tomu není třeba kamkoliv jezdit, ani chodit. Samotné dokumenty lze poslat, nebo obdržet prostřednictvím České pošty, což celý proces výrazně zjednodušuje. Zapomeňte proto na start podnikání, který by byl nutně spojený třeba s návštěvou notáře, živnostenského úřadu, rejstříkového soudu, nebo řady dalších míst, která musíte obíhat ve chvíli, kdy firmu zakládáte standardním způsobem.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist