Jak založit firmu jednoduše a bez komplikací?


Rozhodli jste se, že se vydáte na dráhu soukromého podnikání? Pokud ano, podívejte se spolu s námi na to, co vše musíte udělat, abyste si založili vlastní firmu. K té vede poměrně složitá administrativní cesta, v rámci které budete muset navštívit:

  • Notáře
  • Živnostenské úřad
  • Rejstříkový soud

Samozřejmě na každém místě vás čeká nutnost vyřízení různých formulářů a dalších věcí. Pokud se této administrativní zátěži budete chtít vyhnout, můžete využít založení sro v České republice od profesionálů. Tedy od firem, které se specializují nejenom na začínající podnikatele a které po dodání podkladů vše vyřídí doslova na klíč. Vám už jenom předají hotovou firmu připravenou k byznysu.

Bez sídla to nepůjde

Nejenom, že musí být jasný název firmy, základní kapitál, nebo obchodní podíly. To další, co musí být známé, to je také sídlo. Pokud se podíváme na několik nepraktických řešení, potom to může být třeba místo vašeho bydliště. Zde jistě nechcete, aby vás obtěžovali zákazníci, nebo úřady. Koupě nebo pronájem kanceláře logicky nebude vyhovovat z důvodu vysokých cen. Co tedy zvolit, abyste splnili zákonnou povinnost a byli spokojeni? Vyberte si virtuální kancelář, která je nejlepším možným řešením, které z hlediska financí, ale i jednoduchosti existuje. Zvolit navíc můžete takřka libovolné město a s tak lze za pár desítek korun měsíčně získat také prestižní adresu.

Pracujte odkudkoliv

Ne vždy musíte podnikat ve složitých odvětvích, jako je obchod a prodej, výroba, nebo třeba distribuce. To jsou oblasti, kde musíte mnohdy dodržet i řadu různých předpisů, od těch požárních, po ty hygienické. I proto mnoho lidí volí směr, kterým je online podnikání. K němu nepotřebujete nic jiného, než notebook a tiskárnu. Pracovat můžete v podstatě odkudkoliv – z domova, z restaurací, nebo z dovolené. A jedinou vaší starostí bude to, když vám dojde v tiskárně barva. Proto nenechávejte nic náhodě, obstarejte si inkoustové kazety a můžete podnikat bez jakýchkoliv komplikací. Možností, jak lze na internetu vydělat peníze, je hned několik desítek.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist