Jaká firma je pro vaše potřeby ideální?


Plánujete založit firmu, ale nevíte, jaká podnikatelské forma pro vás může být tou pravou? Nezoufejte, jelikož vám můžeme poradit. Prvním krokem je definice toho, v jakém oboru chcete podnikat a na jaký trh se chcete soustředit. Pokud máte větší ambice spojené s celou Evropou, určitě by to mělo být založení evropské společnosti. Výhod této možnosti je hned několik. Máme-li zmínit několik nejdůležitějších, potom se sem řadí primárně:

  • Prestižní forma v rámci celé EU
  • Nadnárodní charakter společnosti
  • Možnost volného kapitálu po celé EU

Máte v plánu jenom lokální byznys?

Jsou ale i případy, kdy máte v plánu jenom formu lokálního podnikání. Pokud vám nebude vyhovovat běžný živnostenský list, který volí hlavně začátečníci, zabezpečíme založení sro v Čechách. Společnost s ručením omezením nabídne oproti běžnému živnostenskému listu větší prestiž, stejně jako možnost ochrany vašeho osobního majetku. Je ale i skvělou cestou pro budoucí růst, který v případě dobrého nápadu rozhodně nastane. Jak dokládají informace z poslední doby, potěší také jistota rychlejšího a také i levnějšího založení, což samozřejmě patří mezi výrazná lákadla.

Budete patřit mezi TOP hráče?

Už na samotném začátku můžete mít ambice spojené s tím, že se stanete nejvýraznějším hráčem na trhu. Tyto plány by neměly být jenom ve vašich hlavách. Vytvoříme Vám marketingovou strategii, pomocí které to nebude problém dokázat. I když se konkurence zdá poměrně vysoká, je jenom málo podnikatelů, kteří svůj byznys skutečně umí. V době největšího potenciálu bude vhodné přemýšlet o dvou formách právní formy. První z nich je akciová společnost, která patří mezi nejprestižnější u nás. Pokud vám půjde také o snižování daní, mohou se hodit takzvané offshore společnosti. Ty budou založeny v některém z daňových rájů. Díky nim mohou být daně minimální, nebo třeba i nulové.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist