Jděte za svou vysněnou kariérou!


V práci trávíme 8 i více hodin denně. Bez nadsázky se dá tvrdit, že celou jednu třetinu života strávíme v zápřahu pracovního soukolí. Prožít třetinu života činností, která nás nenaplňuje a nedává nám smysl asi není tím, po čem by každý z nás toužil. Každý z nás má vysněnou práci; práci, do které bude každé ráno vstávat s úsměvem a která ho pohltí natolik, že zapomene na čas a vše okolo.

Pro dosažení vysněné kariéry je třeba řídit se těmi správnými návyky. Nezáleží na tom, zda jste čerstvým absolventem škole nebo jste protřelým matadorem na trhu práce. Nikdy není pozdě na to začít. Jak se pustit do budování lepších zítřků?

Vyřkněte svá přání

Myšlenka, která není vyřčena, zůstává stále myšlenkou. Pronést jí nahlas je prvním krokem k akci – a akce je začátkem něčeho nového. Jak chcete započít novou kapitolu svého života, když jí ani nedokážete přesně pojmenovat?

Povězte o svých záměrem Vašim přátelům a nejbližším – získáte tak neocenitelnou podporu!

022-1

Nehrajte si na superhrdinu

Možná právě začínáte v nové práci. A dost možná se snažíte zvládnout všechny pracovní úkoly samostatně. Sepisování reportů, nekončící schůzky s klienty – snažíte se zkrátka sami sobě i svým nadřízeným dokázat, že vybrali toho pravého.

Z krátkodobého hlediska budete možná opravdu aspirantem na zaměstnance měsíce. Ovšem v dlouhodobějším horizontu si koledujete o vyhoření. Nemluvě o tom, že si Vaši kolegové i nadřízení zvyknout delegovat všechnu práci na Vás. Řiďte se rozumem, ne krátkodobým nadšením!

Zvolte správné prostředí

Pracovat v ospalé kanceláři je pro dravého člověka trápením – a pro jeho spolupracovníky je trápením jejich až příliš průbojný kolega. Jedním z nejpádnějších důvodů, proč změnit zaměstnání, je nevyhovující pracovní prostředí. Každému z nás zkrátka vyhovuje odlišné tempo, odlišný přístup zaměstnavatele.

Nebuďte jako ryba na suchu – vplujte do prostředí, kde se budete cítit přirozeně!

Nedaří se Vám na žádné pracovní pozici? Pak je možná potřeba začít pracovat na své mentální odolnosti.

Zbavte se iluze, že je práce u konce

Dostali jste se na vysněnou pozici, práce Vás baví a plat je vpravdě královský? Máte pocit, že Vaše snažení je u konce a že na této pozici byste vydrželi do důchodu?

Nenechte se mýlit. Pracovní soukolí je stále v běhu; Vaše kariéra se vyvíjí s každým dnem. Každý pracovní den představuje nové výzvy, nové věci, které je třeba se naučit, nové záležitosti, které je třeba vyřešit. Nezvykejte si na pocit, že Vaše práce je hotová!


TOPlist