Jídlo, spánek, cvičení – 3 ingredience, bez kterých se Váš úspěch neobejde!


Přiznejme si to. Když dojde na zdravý životní styl a starost o sebe sama, ne vždy se věnujeme péči o svou tělesnou schránku dostatečně – zvlášť v případě, že náš pracovní rozvrh nabitý k prasknutí. Bez dobré fyzické kondice a dobrého duševního rozpoložení jsme ale odsouzeni k neúspěchu – u jednoho se známky únavy a přepracování objeví během několika dnů, u jiného to potrvá týdny a měsíce; naše tělo nám ale účet v konečném důsledku předloží vždy. Následující trojici věcí se zkrátka nevyplatí zanedbávat!

Jídlo

Zná to každý z nás. Ráno s nechutí umlčíme ječící budík, v polospánku do sebe hodíme šálek kávy a vydáme se vstříc pracovnímu procesu. Několik hodin bez přestávky pracujeme – a v době oběda nás byť jen představa salátu či jiné podobné záležitosti vyděsí.

Zdravou stravu se nevyplatí podceňovat. O dopadu stravování na tělesnou schránku víme všichni; četné vědecké studie se ale shodují také na tom, že potraviny, které konzumujeme, mají obrovský dopad na naši psychiku. Rozumné stravování nás na cestě za úspěchem může ovlivnit více, než si myslíme!

Processed with VSCOcam with hb1 preset

Spánek

Nikomu z nás není po chuti krátký spánek. Ať jsme skřivani nebo noční sovy, nedostatek spánku je jednou z prvních věcí, kvůli které se začne naše psychika bořit.

Dokážete si představit, že byste po prohýřené noci vyrazili do kanceláře, vstříc všem pracovním povinnostem? Dokázali byste být příjemní na své kolegy, jednat s klienty s úsměvem a do toho odvádět stoprocentní výkon? Asi těžko. Notná část z nás se přitom noc co noc okrádá i o několik hodin spánku. V součtu pak vlastně každý týden strávíme bezesnou ne jednu, ale často i dvě noci! Opravdu se Vám vyplatí si každý den zkrátit spánek o hodinu?

Cvičení

Stres je výborným pomocníkem při dotahování projektů a řešení naléhavých záležitostí – je ale zlým pánem. Chronická onemocnění, vleklé zdravotní problémy i podrážděnost, to vše má nadměrný stres pod palcem. Řešení, prověřené desítkami tisíc let? Cvičení.

Pravidelný fyzický pohyb není jen lékem na naší kondičku – především nám umožňuje takříkajíc upustit páru a přejít na jiné myšlenky. Jste pod tlakem a cítíte, že se Váš život pomalu sesypává? Kupte si permanentku do fitness centra!

 


TOPlist