Jste chudí? Na vině jsou tyto 2 věci!


Nikdo z nás si nevybírá, zda se narodí do bohaté či chudé rodiny. Je nám to zkrátka dáno. Způsob myšlení si ale zvolit můžeme; je jen na nás, zda se naše myšlenkové nastavení upíná k bohatství, nebo chudobě.

Samozřejmě můžete argumentovat tím, že na našich myšlenkových schématech se podílí především výchova – a určitě budete mít pravda. Jenže stejně, jako lze negativní myšlení překlopit v pozitivní, můžete své nazírání na svět změnit z „chudého“ na „bohaté“.

Nejste si jisti, jaké myšlenkové nastavení máte? Zde je dvojice věcí, které jsou typické pro chudé lidi!

Tvrdíte, že peníze nejsou důležité a opovrhujete jimi

Jste také jedním z těch, kteří v mamonu vidí jen zlo a prostředek, který kazí charakter? Ano, peníze jsou mocným nástrojem a ne vždy slouží pouze dobrým účelům – ale to, jak s nimi naložíme, je na nás. My rozhodujeme o tom, zda nás peníze zkazí, nikoliv peníze samotné. Vysoké částky můžeme stejně tak použít k dobrým účelům – ale jen blázen bude tvrdit, že peníze důležité nejsou.

059-1

Prohlašujete, že chcete být úspěšní, ale nemyslíte to vážně

Patří k Vašemu zvyku čas od času rozhlásit, že jednou budete úspěšní – a pak jdete a strávíte polovinu dne zíráním do televizní obrazovky? Za úspěchem se skrývají hodiny tvrdé práce a odříkání; práce, kterou za Vás nikdo jiný neudělá.

Vidíte se v některé z těchto věcí?

  1. Trávíte u televize 3 a více hodin týdně
  2. Pracujete méně, než 10 hodin denně
  3. Pracujete méně, něž 6 dní v týdnu
  4. Nevěnujete čtení a studiu alespoň 4 hodiny týdně
  5. Trávíte pracovní dobu na sociálních sítích

Přijde Vám, že to jsou nemístné požadavky? Podívejte se na to jinak. Většina populace tráví 40 hodin týdně prací. Kdyby 40 hodin týdně stačilo k úspěchu, byli bychom úspěšní všichni. Jenže kolik lidí ve Vašem okolí o sobě opravdu může prohlásit, že jsou synonymem pro úspěch? Spočítáte je na prstech jedné ruky – pokud vůbec.

Úspěšným a bohatým chce být většina z nás. Jen málokdo je ale opravdu ochotný pro to něco udělat. Kam se zařadíte Vy?


TOPlist