Mějte soudnost


Je koloritem dnešní doby, že mnozí lidé nemají příliš soudnosti. Dnešní doba totiž nabízí mnoho možností – více, než kdy dříve. Zároveň se již malým dětem říká, že zvládnou vše, co chtějí. Není to pravda. Mnoho z nás sní o závratné kariéře; přitom statistiky jasně naznačují, že talent je souzen pouze zlomku lidí.

Znáte videa o tom, že každý z nás dokáže to, o čem sní – jen se stačí trochu snažit? Bohužel tomu tak není, avšak někteří z nás to zkrátka nepoznají. Úpěnlivě věříme tomu, že máme vlohy pro zpěv, že vybudujeme závratnou kariéru – a tak investujeme roky života a mraky peněz do něčeho, pro co zkrátka nemáme vlohy.

Jak veliké je naše z domnělé budoucnosti, která před námi leží, o to tvrdší je poté pád, který přichází s realitou. Vysněná kariéra se nedostavuje a nám nezbývají než oči pro pláč. Jsou to ale právě oči, které musíme otevřít. Výborná konfrontace s realitou přichází ve chvíli, kdy o názor na naše schopnosti požádáme někoho, kdo s námi spjatý. Takoví lidé nám často řeknou pravdu – ať už je sebevíc hořká. Čas, který jsme až doposud věnovali rozvoji nesmyslné kariéry, tak můžete vložit do něčeho, co nám opravdu jde – a co pro nás má smysl.


TOPlist