O nastavení mysli na bohatství


„Jednoho dne bych chtěl být opravdu bohatý, tak bohatý, abych si mohl dovolit co budu chtít, abych mohl jet kamkoliv – ale teď si musím vystačit s dovolenou v jižních Čechách.“ Také jste už podobné hořekování někdy zaslechli? Valná část lidí touží po bohatství a přepychu. Uniká jim však to nejzásadnější.

Bohatství není o vlastnictví dvou aut a obrovského domu. Bohatství je v první řadě nastavení naší mysli.

A myšlení, podobně jako chování, je návyk. Návyk, který se nám v průběhu let vryl pod kůži. Myšlenkové vzorce, které nám rýsují budoucnost, aniž bychom si to uvědomovali.

Bohatí si nekladou omezení

Zásadní rozdíl mezi myšlením bohatých a chudých spočívá v tom, že nepříliš majetní jsou přesvědčeni, že v životě je třeba volit. Volit mezi kariérou a rodinou; volit mezi prací, kterou milujeme a prací, která nám vydělá peníze; volit mezi vyděláváním peněz a našimi koníčky.

Celý život nás učí, že nemůžeme mít vše, co chceme, vše, po čem toužíme. Učí nás, že se musíme naučit volit. Celý tento přístup je založený na strachu a nápodobě. Celý náš život vídáme okolo sebe lidi, kteří jsou nucení vybírat si ze dvou možností, i když by raději měli obě dvě možnosti – a tento přístup slepě přenášíme i do svého života.

Veliká část z nás je zkrátka přesvědčena o tom, že není možné – a dokonce ani slušné! – mít vše, co chceme.

020-1

S troškou kreativity a nadhledu zvládnete vše

Bohatí lidé ví, že vše záleží na přístupu, odhodlání – a trošce kreativity. Kde je vůle, tam je cesta. Pokud jen trošku začnete na příležitosti hledět „obojím“ pohledem, uvidíte, že se před Vámi otevřou nové možnosti, nové cesty.

Chcete s přáteli na večeři, ale rádi byste si přečetli novou knížku? Udělejte oboje – vynechte pak ale sledování filmu v televizi. Nebo byste raději ochutnali sushi, ale pošilháváte i po čokoládě? Dejte si obojí – a zdvojnásobte své úsilí v posilovně. Stačí jen omezit některé zlozvyky.

Jen Vy sami jste pánem svých limitů. Když změníte pohled na to, že můžete dostat vše, co chcete, čeká Vás opravdová změna!


TOPlist