Podnikání a změna trvalého bydliště


Se změnou trvalého bydliště se pojí nejen návštěva úřadů, poplatek za provedení změny a žádost o nové doklady. Jak na to a co změnou trvalého pobytu získáte?

Ohlaste změnu na úřadě

Nejprve navštivte úřad v místě vašeho nového trvalého bydliště. Tam vám úředník přestřihne stávající občanský průkaz a dostanete dočasný doklad, který do zhotovení nového identifikačního dokladu noste při sobě. Že budete na nové adrese právem, doložíte buď výpisem z katastru nemovitostí, nebo nájemní smlouvou. Zároveň zažádáte úřad o vystavení nového občanského průkazu. Změnu nezapomeňte nahlásit i na ostatní místa jako je banka, telefonní operátor, zdravotní pojišťovna, dodavatel energie a nechte si vystavit nový řidičský průkaz. Změnu trvalého pobytu musíte ze zákona nahlásit do 30 dnů.

Podnikáte? Využijte sídlo

Pokud navíc podnikáte jako OSVČ, může na živnostenském úřadě dojít automaticky ke změně trvalého sídla vaší společnosti. Změna trvalého pobytu na Praze 1 a v Brně se vám vyplatí. Prestižní adresa v centru dvou největších měst v České republice působí mnohem lépe nejenom na vaše zákazníky, ale také na byznys partnery. S novým sídlem se vám uleví. Na kontaktní adrese se o vaši poštu postará recepční, která zároveň zásilky pošle na vámi zvolenou adresu. 1x týdně vám o došlé korespondenci pošle zprávu.

Využijte výhody, které centrum nabízí

S trvalým pobytem získáte řadu výhod, na které byste jako nerezidenti neměli nárok. Otevřou se vám v centru dveře do školek a škol pro vaše děti. Úlevu zaznamenáte také v oblasti parkování. Rezidenti parkují na vyhrazených místech označených modrou zónou bez omezení. Nerezidenti pouze 3 hodiny a to ještě na placených stáních s parkovacími hodinami. Jakmile přijedete do centra, odpadne vám tak únavné hledání místa na zaparkování.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist