Přeměňte stres v úspěch!


Koho v poslední době nepronásledoval stres, ať hodí kamenem. Stres se v posledních letech stává synonymem úspěchu; čím více je člověk vystresován, tím větší nárok na úspěch podle mnohých má. Proč by se jinak dobrovolně vrhal do vod šibeničních termínů, napjatých schůzek a nejistých telefonátů?

Stres není možné ze života úplně vymazat – lze ho ale významně redukovat a naučit se s ním žít. Stačí se řídit jednoduchou trojicí pravidel. Jak tedy s většinou Vašeho stresu zatočíte?

Přijměte, co nemůžete změnit

Vše, čím jste si dosud prošli, se na Vás podepsalo; Vaše osobní historie zformovala Vaše názory, myšlenky, zformovala Vaší osobnost. A i když se Vám v minulosti mohly udát mnohé křivdy, i když jste kdysi udělali mnoho přešlapů, platí jedna věc – vše je nyní minulostí. A minulost nezměníte. Abyste se mohli ve svém životě posunout dál, musíte se naučit svou historii přijmout a dále neřešit.

Rýpání v minulosti Vás stojí energii – energii, kterou byste měli investovat do svého rozvoje. Stín minulosti, který Vás pronásleduje, nikdy nezmizí úplně – ale tím, že ho přijmete a přestanete řešit, ušetříte sobě i svému okolí trápení. A především významně redukujete stres, který ve Vás minulé události stále spouští.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Změňte, co změnit jde

Opravdová změna v životě si žádá akci – a k akci vede jen jedna cesta; zkrátka se seberete a začnete na sobě pracovat. Tím nejlepším dnem je právě dnešek. Včera již bylo pozdě.

Jednou z nejhodnotnějších změn, která Vás posune dál, je „přepólování“ Vašich reakcí na negativní situace. Reagujete na výtky a pomluvy druhých návalem emocí? Pokud se naučíte nekonstruktivní komentáře druhých neřešit, dosáhnete tím obrovského osvobození.

Chcete svůj život změnit? Přestaňte lpít na minulosti a začněte konat!

Vyhněte se neakceptovatelným věcem

Nikdo z nás nechce žít ve stínu návyků tak negativních, že nám doslova ničí život před očima. Těžká prokrastinace, závislost na návykových látkách nebo i obyčejné přejídání – to vše stojí za propadem kvality našeho života do červených čísel.

Základem je nenechat negativní návyky, aby ovládly naší mysl i naše tělo. Někdy to však není možné – těžká životní situace se někdy vymkne kontrole a i když se z ní po čase dostaneme, odneseme si z ní jako nechtěný přívažek negativní návyk.

Řešení? Obratem se vrátit k druhé poučce – tedy začít pomalu měnit to, co změnit lze.


TOPlist