Přežijte svou krizi mládí!


Určitě jste již slyšeli o krizi středního věku. Ale věděli jste, že existuje i krize mládí? Jde o věk, kdy definitivně vstupujeme do dospělosti – se všemi problémy a povinnostmi, které dospělost provází. U někoho přijde okolo dvacátého roku života, u jiného se přihlásí kousek před třicetinami.

Krize mládí se vyznačuje především masivním nárazem reality do našich snů. Zatímco všichni okolo budují úspěšnou kariéru a jezdí na dlouhé dovolené do exotických destinací, Vy se stále lopotíte se školou nebo stagnujete v zaměstnání, které Vás nebaví a nedává Vám žádný smysl. A dovolená? O té si můžete nechat jen zdát.

Jak se z krizového období ve zdraví vymotat a především – jak najít svůj směr?

Vsaďte na vášeň

Vášeň je hnacím motorem, který nás popohání za našimi sny. Nezřídka se ovšem stává, že se tento motor zadře a my zůstaneme uvěznění po dlouhé měsíce a roky.

Co ve Vás vyvolává vášeň? O jaké práci od dětství sníte? Jaké zaměstnání by Vás naplnilo? I pouhé přemýšlení o vysněném místě v nás může rozdmýchat oheň vášně, s jejíž pomocí započneme změnu.

Ujasněte si svou vizi

Abyste mohli dosáhnout svých cílů, musíte si do nejmenšího detailu ujasnit, o čem vlastně Vaše cíle jsou. A především – jaký Váš život bude, až svých cílů dosáhnete.

Sedněte si a zamyslete se nad tím, jaký by Váš život měl být za rok, za deset let. Vše důkladně promyslete. Kde budete žít? Čím se budete živit? Pište vše v první osobě, jako byste svým budoucím životem žili právě teď.

Jakmile svou vizi sepíšete, mějte jí stále na očích. Připomínejte si budoucnost, která Vás čeká!

039 - k

Vytvořte si detailní plán

V honbě za našimi cíli nesmíme zapomínat, že právě cesta je tím, co určuje, zda našich cílů dosáhneme či nikoliv. Čím lepší a jasnější plán připravíme, tím snazší pro Vás cesta za Vašimi sny bude.

Co je nutné udělat na začátku? Jakou rutinu si musíte zažít? Jaké návyky se budete muset naučit? Vše si ujasněte.

Vrhněte se do akce

Jakmile před Vámi leží čitelná budoucnost i cesta k ní, nezbývá nám, než se vrhnout do činů. Nejtěžším krokem je ten první – ale jakmile ho učiníte, uvidíte, že Vám půjde vše od ruky!

Braňte svůj sen

Jsou lidé, kteří Vás budou ve Vašem snažení podporovat. A pak jsou lidé, kteří se budou Vašemu snu, Vaší vizi vysmívat a házet Vám klacky pod nohy. Denně od nich uslyšíte, proč je celé Vaše konání nesmysl. Dozvíte se, proč nemá snaha o dosažení cíle smysl a jak vkládáte svou energii do zbytečného projektu.

Právě definitivní přechod do dospělosti je místem, které určuje, zda si do svého budoucího života přenesete své pohodlné návyky z mládí, nebo zda se vzchopíte a půjdete cestou úspěchu. Nebuďte dalším z těch, kteří selhali!


TOPlist