Skutečné vzdělání začíná po dokončení školy


„Kdo zakopne, neuspěje“. Nesmysl. Cesta k úspěchu je problémy přímo lemovaná a neexistuje snad podnikatel, který by se s neúspěchem nesetkal. Život každého z nás naučil, že komplikace a problémy číhají na každém rohu – a zdaleka ne jen při cestě za osobním rozvojem.

Zapomeňte na maturitu. Tou pravou školou jsou životní pády.

Uměním není spadnout. Tím pravým uměním je vstát, otřepat se a jít dále tou správnou cestou. Každým neúspěchem se člověk poučí – a jen díky tomu rostou jeho šance k úspěchu.

Myslíte, že to stojí za to? udělejte to!

Školní vzdělávací systém diktuje jedno: co se učí, to platí. Tato teze však vede jen k tomu, že absolventi škol jsou spoutáni nesmyslnými osnovami. Žádná škola nás na život nepřipraví. Rady úspěšných? Jít si za vlastním představou a nebát se pádů. Chybami se člověk učí.

„V reálném světě jsou nejchytřejší ti lidé, kteří dělají chyby a učí se. Ve škole jsou nejchytřejší ti, kteří chyby nedělají.“ R. Kiyosaki

Je důležité plánovat, ale nezapomeňte na současnost

Pamatuje na střední školu? Učili nás, že máme myslet na svou budoucnost – a dle ní si volit vysokou školu a práci. Školní soukolí nás tlačí do nesmyslného systému, který funguje jen proto, že zkrátka funguje. Vyučování bývá nesmyslně dlouho – a ztracený čas nám nikdo nevrátí. Plánování je důležité, ale věnovat se současnosti také.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist