4 tipy, jak zdvojnásobit svou produktivitu


Uspěchaná moderní doba nic neodpouští. Nároky na výkon rostou, objem práce bobtná – a času na splnění všech úkolů nepřibývá. Dávno již nestačí dobře odvádět svou práci. Čím dál zásadnější je umět se svým pracovním časem naložit tak, abychom vše zvládali s maximální efektivitou.

Pojďme se společně podívat na 4 vychytávky, díky kterým odvedete (za stejný časový úsek) dvojnásobek práce, než doposud.

Dejte své úkoly do latě

Efektivní práce začíná u organizace úkolů. A nejlépe den dopředu. Základem je uvědomit si všechny povinnosti, které Vás následující den čekají a sepsat je na list papíru. Každému úkolu přiřaďte prioritu a obtížnost. Nejobtížnějšími úkoly a záležitostmi, které si žádají bezodkladné řešení, započněte svůj pracovní den.

Jednoduché, ale efektivní. Pro organizaci svých úkolů je možné využít i myšlenkové mapy.

Myslete pozitivně

Někteří z nás se rodí s pozitivním myšlením. Jiní se na svět dívají náhledem negativní optiky. Dobrou zprávou pro ty, kteří vidí věci spíše v černých odstínech je, že i pozitivnímu myšlení se lze naučit. Chce to jen trošku cviku.

Budíte se ráno s pocitem, kolik práce máte před sebou a kolik energie Vás to bude stát? Jde o naučené chování, které je nutné začít krok po kroku měnit. Pochvalte se po každém splněném úkolu. Negativní myšlenky ve své mysli vědomě přetvářejte pozitivním směrem.

Oddejte se své práci

Je důležité mít svou práci rád. Ve chvíli, kdy se své práci oddáte, změní se totiž i Vaše nahlížení na nejrůznější úkoly. Místo hledání „únikového východu“ z té které činnosti začnete přemýšlet spíše nad tím, jak daný úkol co nejlépe vyřešit.

Baví Vás Vaše zaměstnání? Přejděte na další stupeň – oddejte se mu!

Omezte nedůležité rozhovory

Tím rozhodně nemyslíme, abyste utnuli vztahy se svými kolegy. Socializujte se. Nenechte se ale různými rozhovory v kuchyňce pohltit natolik, aby Vás to omezovalo v dokončování úkolů. Půlhodina tlachání denně se rovná 4 hodinám týdně – to je skoro 200 hodin ročně! Cenný čas, který o to více vynikne, pokud pracujete za úkolovou odměnu.


TOPlist