Věci, které bohatí dělají – a Vy nejspíš ne


Bohatí a chudí lidé mají mnoho společného. Všichni musíme jíst a pít, odpočinek nám není cizí a zábava koneckonců také ne. Existují ale věci, které bohatí dělají – a chudí lidé ne. Které věci to jsou?

Bohatí lidé chtějí být bohatí

Možná namítnete, že bohatý chce být přeci každý. Jenže bohatí lidé si bohatství přejí každou částečkou svého těla – a neváhají tomuto cíli věnovat veškerou svou energii a snažení. Bohatí o bohatství jen nesní – jdou přímo za ním!

Bohatí lidé se baví s bohatými

Znáte poučku, že pokud chcete něčeho dosáhnout, musíte se obklopit lidmi, kteří smýšlejí stejně? U bohatství to platí dvojnásobně.

Bohatí lidé se obklopují lidmi, kteří rozumí svému oboru

To, že je někdo bohatý neznamená, že ví vše. Rozhodně ale ví, jakými lidmi se obklopit – a právě tito lidé ví to, co bohatý člověk ne; a za úplatu mu své znalosti rádi prozradí. Potřebujete poradit s finančním trhem? Nebo toužíte vědět, jak se doopravdy zdravě stravovat a které cviky jsou nejúčinnější pro hubnutí? Najměte si na to lidi!

056-1

Bohatí lidé se s ostatními dělí o své know-how

Možná Vám to zní jako nesmysl, ale bohatí lidé dobře vědí, co dělají. V tom, v čem podnikají, jsou dobří – tak dobří, že nemají obavy z toho, že by je někdo ohrozil. A tím, že se o svá tajemství podělí s ostatními, stoupne jejich morální kredit – ať už v očích ostatních, nebo v očích jich samotných.

Bohatí lidé pracují, jako by na tom závisel jejich život

Bohatí lidé svou práci milují. A díky tomu do ní investují obrovský zápal, obrovské úsilí. Zkrátka pracují tak, jako by na tom závisel jejich život. A jejich výsledky mluví za vše.

Bohatí lidí se věnují tomu, v čem jsou dobří

Jste introvert a hledáte práci obchodního zástupce? Tady Vám pšenka nepokvete. Raději se věnujte psaní – a platí to i opačně. Výřečný člověk nebude spokojený na pozici, která vyžaduje soustředění v tichu. Bohatí tohle dobře ví – a tak se věnují tomu, co jim opravdu jde.

Bohatí lidé dotáhnou každou věc do konce

Kolik nedokončených záležitostí lemuje Vaši životní cestu? Většina lidí načne spoustu věcí – a většinu z nich nedokončí. Bohatí dokončí vše, co začnou, i kdyby se museli sebevíc přemáhat.


TOPlist