Využíváte pro své podnikání katalogy firem?


Už tu dávno nejsou tlusté Zlaté stránky, v nichž jsme hledali odborníky na naše problémy – instalatéra, zubaře, dobrou restauraci, stěhovací firmu. Dnes vyhledáváme tyto informace na internetu a jedním z hlavních zdrojů jsou katalogy firem.

Katalogy, do nichž se vyplatí registrovat

Mezi největší katalogy, v nichž uživatelé vyhledávají, patří Firmy.cz od Seznamu, Živé firmy.cz, Inform Data, 30 regionálních katalogů sdružených pod Česko-katalog.cz a ještě pár dalších. Na těchto portálech je dobré zviditelnit své podnikání. V případě, kdy ještě nemáte své vlastní internetové stránky, je dobré si pořídit rozšířený zápis.

Katalogy firem mají od letoška nový vzhled a funkce

Například Firmy.cz přichází s novou domovskou stránkou, která nyní dává větší prostor tematickým odkazům a přehledněji ukazuje nabídku jednotlivých kategorií. „Další produktovou novinkou je větší propojení s Mapy.cz. Pokud je uživatel přihlášený a nastavil si na Mapy.cz adresu svého domova a práce, může přes Firmy.cz rychle hledat společnosti v okolí těchto dvou bodů,“ řekl Jan Pinkas, produktový manažer Firmy.cz. Propagace tohoto největšího katalogu běží také v televizi.

Vyhledávání pohodlně i na mobilu

Firemní katalog Inform.cz  je nyní přizpůsoben pro všechny typy zařízení od počítačů přes tablety až po chytré telefony. Zdokonalili mapy a přidali fotky budov firem, takže ve vizualizaci uvidíte firmu, jako byste stáli před ní na ulici. Přidali propojení se sociálními sítěmi včetně videí na Youtube. Přidáním loga, obrázků a videa do vaší prezentace se odlišíte na první pohled od své konkurence a zároveň usnadníte zákazníkovi cestu k vaší značce.

Základní zápis zdarma, rozšířený za peníze

U většiny katalogů je základní zápis zdarma – název firmy, kontakt, internetové stránky, krátký popis činnosti. Další služby jsou už zpoplatněny a vyplatí se promyslet, co z nich využít.  Jedná se o umístění na mapě, přidání loga, výrobky a služby, obrázky, certifikáty, vizitky atd., prostě všechno, co umožní zákazníkům najít právě vás.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist