Základní esence skvělého života


Co je základem opravdu skvělého, spokojeného života? Jsou to miliony na kontě, sportovní luxusní auta v garáži? Nebo jsou to dovolené, trávené v exotických destinacích? Ne.

Skvělý život sestává z několika vzájemně se překrývajících oblastí. Podívejte se, co vše musíte mít pro skvělý život pokryté!

Produktivita

Produktivita je alfou a omegou našeho snažení. Produktivita dává našemu životu smysl, umožňuje nám za naším snažením vidět vykonanou práci. Dokážete si představit život, ve kterém byste jen odpočívali? Jistě, prvních pár měsíců by Vám to možná dávalo smysl; po chvíli byste ale ztratili životní zápal a energii pokračovat dál.

Dobří přátelé

K čemu je dobré mít skvělý život, když se o něj nemáme s kým podělit? Přátelství je jedna z nejlepších věcí na světě; mít dobré přátele je k nezaplacení. Přátelé nás podporují, v těžké chvíli nás podrží, sdílí s námi radosti svého života a umožňují nám naopak sdílet naší radost. Čas, věnovaný rozvíjení přátelství se nevyplatí podceňovat; investovaný čas se Vám ale vrátí mnohonásobně.

052-1

Spiritualita

Ano, i spiritualita je jednou z esencí skvělého života. Má místo tam, kde nestačí běžné smyslové zážitky a vjemy, dává našim životům přidaný rozměr. Spiritualitou může být praktikování meditace, procházky po lese, ale třeba i náboženství.

Dochvilnost

V životě bychom si neměli nechat nic ujít. Ať už jde o koncert vážné hudby, divadlo nebo sportovní zápas, život bychom měli žít – ne odkládat. To, že máte plno práce, Vás rozhodně neomlouvá; mnohem vytíženější lidé všechny tyto záležitosti bez problémů stíhají. Když budete žít skvěle a plnohodnotně, projeví se to ve Vaší osobnosti, ve Vašem hlase.

Rodina a vnitřní kruh

Stejně jako přátelé, i naše rodina je tím motorem, který nás v životě pohání stále dál a dál. Rodinné vztahy jsou tou nejunikátnější věcí na světě – jsou oním pojivem, které celý náš život zastřešuje a dává nám opravdový smysl.


TOPlist