Založení offshore společnosti


Podnikání může mít v současné době spousty různých podob. Jmenovat bychom mohli klasikou živnost, kterou si člověk založí a podniká sám na sebe. Jinak ale není problém založit i nejrůznější typy společností. Jmenovat bychom mohli například společnost s ručením omezeným, akciovou společnost anebo různá další seskupení. Pokud i vy momentálně přemýšlíte o založení podnikatelského subjektu, pak byste měli brát v potaz i offshore společnosti, jež také nabízejí nesporné výhody. Jaké? To se dozvíte v následujícím článku.

Co jsou offshore společnosti?

Jedná se o zcela legální seskupení, která se vyznačují tím, že vznikají v takzvaných daňových rájích. Na jejich fungování se tedy vztahují úplně jiná pravidla, než je tomu u klasických firem, které vzniknou na území mateřského státu. V zajímavé podobě nabízí offshore společnosti Velká Británie a mnohé další země. Výběr cílové země je pouze na vás samotných, přičemž se může jednat i o mnohem exotičtější destinace.

Snižte si daňovou zátěž

Hlavním motivem k založení offshore společnosti je logicky snížení vlastní daňové zátěže. Dostat se můžete na úplné minimum finančních prostředků, které budete muset uhradit. Odměnou za založení IBC, tedy mezinárodní obchodní společnosti, vám bude mimo jiné také to, že získáte stabilní prostředí na finančním trhu. Pokud chcete, přečtěte si více o offshore společnosti.

Vše bude fungovat

Stoprocentně je důležité, abyste měli svou firmu pod kontrolou. Určitě nebudete muset mít v dané zemi ani fyzické sídlo. I vybavení kanceláře tedy nemusí být exkluzivní. To už záleží na předmětu vašeho podnikání. V každém případě byste některé základní věci, jako je jsou tiskárny, počítače a další měli mít. Vsadit se vyplatí například na tiskárnu a toner Samsung d111s. Tato kombinace vás rozhodně nezklame.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist