Zapracujte na své emoční inteligenci!


Stovky, tisíce let zná lidstvo inteligenci; od moudrých proroků po legendárního biblického krále Šalamouna, byla to právě inteligence, která určovala chod světa po celé věky. Teprve s rozvojem psychologie v posledním století ale věda odhalila druh inteligence, která je pro mezilidské vztahy mnohem zásadnější, než ona rozumová inteligence.

Pro lidi s vysokou emoční inteligencí je úspěch druhým jménem. Dokáží jednat s lidmi, jsou emočně stabilní a ochotní naslouchat druhým, dokážou si poradit s každým problémem a kreativita je pro ně druhým jménem.

Skvělou zprávou je, že na emoční inteligenci – na rozdíl od té rozumové – lze zapracovat a významným způsobem jí zvýšit. Řiďte se následující pěticí rad – a svět Vám bude ležet u nohou!

Buďte vděční

Vděčnost je základem pozitivního myšlení. A pozitivní myšlení je základem úspěchu. Radujte se z každé maličkosti – a především buďte vděční za vše, co Vám život nabízí. Každodenní vděčnost může být právě tou veličinou, která změní celý Váš život!

Zvládněte svůj stres

Chladná hlava zvládne vyřešit stresující situace mnohem lépe, než člověk, který jedná v afektu a emočním vypětí. Čím lépe budete zvládat stres, tím budete svobodnější a Vaše produktivita i emoční inteligence porostou.

Zhodnoťte svůj den

Bez toho, aniž bychom se ohlédli zpět, nemůžete dost dobře kráčet vpřed. Zhodnocení dne je naprosto zásadní pro náš seberozvoj; je to navíc okamžik, kdy k sobě můžeme být opravdu upřímní, upřímní ke všem svým slabostem a věcem, které se nám daný den nevyvedly.

Držte se myšlenky, která Vámi rezonuje

Je jednoduché nadchnout se pro nějaký cíl – mnohem náročnější je v jeho plnění vydržet. Při putování za našimi sny bychom se měli držet myšlenky, mantry, která hluboce rezonuje s našimi hodnotami a přesvědčeními; navíc by měla souznít i se sny, za kterými jdeme.

 


TOPlist