Získejte čas, který vám chybí


Značná část naší populace se potýká s nedostatkem volného času. Pravdou ovšem je, že času máme všichni stejně, jen s ním někteří umí lépe hospodařit. Dnes Vám proto přinášíme několik rad, jak nalézt ztracený a čas a jak zabránit tomu, aby se Vám v budoucnu opět začal ztrácet. Díky těmto radám můžete např. i zdvojnásobit svou produktivitu.

Kam se ten čas ztrácí?

Nejpodstatnějším bodem je uvědomit si, kde Váš čas mizí. Neunáhlujte se s odpovědí – raději o ní chvilku popřemýšlejte. Tento krok je pro „hledání ztraceného času“ opravdu velmi důležitý. Teprve když najdete místa, ve kterých Váš čas mizí, můžete se s nimi vypořádat. Které oblasti lidem kradou nejvíce času?

1) Seriály

Věnovat celý víkend sledování seriálu je zábavné, většinou Vám ale nepřinese víc, než zbytečnou ztrátu několika hodin. Hodin, které jste mohli věnovat něčemu jinému. Pokud už máte chuť na nějaký seriál, pusťte si jej například jako kulisu při úklidu interiéru nebo v autobuse cestou do práce. Takto čas využijete efektivněji, než kdybyste celý den věnovali seriálovému maratonu.

2) Sociální sítě

Sociální sítě patří mezi největší žrouty času. Je ale poměrně snadné nad nimi získat kontrolu.

Nainstalujte do prohlížeče doplňky, které Vám při překročení stanoveného časového rozmezí konkrétní stránky jednoduše zablokují. Pouvažujte ale také nad tím, zda skutečně všechny sociální sítě, které navštěvujete, vůbec využíváte. Pokud ne, zrušte na nich svůj profil – budete mít dalšího časožrouta méně. Nezapomeňte vypnout všechny notifikace ze sociálních sítí, které vás jen ruší a rozptylují. Nic vám neuteče, když si své sociální profily prohlédnete jen jednou denně.

3) Opakování

Jistě máte své oblíbené filmy, na které byste byli schopni dívat se pořád dokola. To je ovšem v drtivé většině případů ztráta času. Času, který můžete věnovat sledování nových filmů, čtení nových knih a podobně. I u těch se však vyhněte opakovanému čtení. Na světě přeci existuje taková spousta knih!

Tím netvrdíme, že máte své oblíbence zavrhnout na věčné časy. Nevracejte se k nim však dříve, než po několika měsících.

4) Bulvár

Skutečně si myslíte, že se neobejdete bez informace, s kým právě jaká celebrita chodí nebo kdo měl na slavném filmovém večírku nejkrásnější šaty? Zamyslete se nad tím, jestli byste čas neměli věnovat spíše zkoumání a poznávání vlastního života než života těch, kteří se drží na pomyslné špici stromu slavných hvězd.

Bulvár Vám nepřinese žádné informace, které by výrazně prospěly k vylepšení vašeho života. Naopak okrádáte sami sebe o čas, který můžete věnovat celé spoustě jiných a daleko prospěšnějších činností.

Michal Grygerek

Michal Grygerek

Úspěšný podnikatel / zakladatel portálu VášÚspěch.cz
Zkušený kodér na vlastní noze: Michal Grygerek.cz
"Neexistuje nic těžkého, pokud víte, co děláte.."
Michal Grygerek


TOPlist