Získejte své sebevědomí zpět – během 5 minut!


Patříte k osobám, které občas určitá událost vyvede z míry? Žádný strach – takových lidí po celém světě běhají mraky. Je v pořádku, pokud nás čas od času nějaká událost či osoba vykolejí. Důležité je však umět „najet“ na sebevědomí zpátky.

Někdy rady typu „mysli pozitivně“ zkrátka nestačí. Je třeba určitá míra akce, něčeho, co nám pomůže ihned – tady a teď. Na pracovní schůzku přeci nemůžete přijít jako třesoucí se uzlíček nervů; přečtěte si, jak získat své sebevědomí zpět!

Zaujměte sebevědomou pozici

Výzkumy z posledních let ukázaly zajímavou věc; pokud člověk byť jen na 2 minuty zaujme sebevědomou pozici, jeho sebevědomí se skutečně zvýší – a to dost podstatným způsobem. Amy Cuddy, profeosrka sociologie z Harvardu, to ukázala na jednoduchém pokusu. Nechala 2 skupiny respondentů zaujmout odlišné pozice – sebevědomou a „ublíženou“. Následně s každým člověkem probíhal fiktivní pohovor. Výsledek? Ti, kteří zaujali sebevědomé postavení, působili mnohem sebejistěji.

Na superhrdinu si můžete před důležitým jednáním i Vy. Nepotřebujete víc, než trochu prostoru a soukromí – to lze ale docela dobře nalézt třeba toaletách. Postavte se rovně, vypněte bradu, ruce dejte v bok; zůstaňte v této pozici několik minut. Rozdílu si všimnete ihned!


TOPlist